M A L P A S O
  wersja polska   english version

Polska strona Clinta Eastwooda


Niniejsza strona jest hołdem złożonym legendzie kina, człowiekowi chodzącemu własnymi ścieżkami, który nie boi się mówić co myśli i robić co mówi. Znajdziesz tu streszczenia i recenzje jego filmów, galerie zdjęć, wywiady, artykuły, a także liczne ciekawostki dotyczące zarówno jego filmów, jak i życia prywatnego.

Jestem dziennikarzem piszącym o filmach, a do moich ulubionych filmowców od wielu lat niezmiennie należy Clint Eastwood. Strona powstała w 2003 roku i od tamtej pory przechodziła wiele zmian. Ostatnio została rozszerzona o swój fanpage na facebooku, gdzie publikowałem najnowsze wydarzenia dotyczące Eastwooda. Moje artykuły dotyczące Clinta były publikowane w miesięczniku KINO oraz w serwisie filmowym Stopklatka.pl, który aż do 2018 roku użyczał mi serwera.

Korzystając z zebranych tu materiałów, a także z licznych filmów i książek, które nabyłem za granicą, przygotowałem pierwszą polską książkę o twórczości Eastwooda. Publikacja liczy prawie 500 stron i zawiera wiele informacji o kulisach powstawania filmów Clinta, o jego karierze i życiu prywatnym. W książce są też liczne wypowiedzi Clinta oraz członków jego ekipy. Całość jest podzielona na 15 autonomicznych rozdziałów z podziałem tematyczno-gatunkowym przy zachowaniu chronologii czasowej. Zobacz podgląd książki Clint Eastwood. Życie po obu stronach kamery na stronie księgarni Amazon.

Od momentu jej publikacji na stronie pojawia się mniej nowych treści. Jednak zawsze, kiedy do kin wchodzi nowy film Eastwooda, znajdziesz tu na jego temat podstawowe informacje.

M. Talarek

Clint Eastwood i jego filmy

Strona WWW poświęcona Clintowi Eastwoodowi. W serwisie znajdziemy między innymi jego biografię zawierającą zarówno listę filmów kinowych, jak i seriali, w których wystąpił. Nie zabrakło również biografii artysty, galerii zdjęć, a także recenzji filmów, w których grał.
Strona nie zachwyca, niestety, wyglądem, ale warto ją odwiedzić ze względu na bogatą zawartość merytoryczną oraz dobrej jakości fotografie aktora.
Najsłynniejszą postacią kreowaną przez Eastwooda, która zmieniła klasyczny wizerunek kinowego policjanta, jest Brudny Harry. Aktor grał także w westernach, jeden z nich - pierwsza część tak zwanej Trylogii dolara - zatytułowany Za garść dolarów ukazał się z czasopismem Komputer ŚWIAT Film.

Komputer ŚWIAT Nr 20/2004 (156)